Rekuperatory - korzystanie w biurach i firmach

Coraz więcej firm stara się oszczędzić na mediach. Wiele firm kopie własne studnie, zakłada solary i pompy, które pozwalają korzystać z energii odnawialnej. Jedną z form oszczędności jest instalowanie rekuperatorów.

Komfort pracowników jest ważny. Osoba, która źle się czuje w biurze, w którym pracuje, nie będzie wydajnym pracownikiem. Wentylacja i przepływ świeżego powietrza są bardzo ważne w miejscu pracy.

Rekuperatory wspomagają wentylację. Dzięki zamieszczonych w nich wymiennikach ciepła za darmo ogrzewają lub chłodzą pomieszczenie, Wyzyskując energię z powietrza, które jest wypuszczane, przenoszą temperaturę na powietrze wpuszczane. Dzięki temu wentylacja pobiera mniej prądu. Powietrze wymienia się, ale nie miesza się pomimo tego, że oddaje temperaturę.

Rekuperatory nie są małymi urządzeniami. Trzeba zatem znaleźć na nie dogodne miejsce i to tak, aby ich buczenie nie przeszkadzało pracownikom. Jest kilka rodzajów rekuperatorów. Największy jest rurowy. Ze względu na swoje gabaryty najrzadziej używany. Najpopularniejszy jest krzyżowy.

Rekuperator pozwala zaoszczędzić na energii i jednocześnie wpływa na zmniejszenie zużycia zasobów ziemskich, co w dzisiejszych czasach jest priorytetem.