Jak dzielimy rekuperatory, czyli nowoczesne elementy wentylacji?

Najlepszym, najbardziej wydajnym i najoszczędniejszym sposobem na nowoczesną wentylacje w domu są systemy z rekuperatorami. Jeśli mielibyśmy podzielić rekuperatory ze względu na to, jaki typ wymiennika w nich zastosowano, to mamy:rekuperatory z wymiennikiem krzyżowym, z wymiennikiem obrotowym i z wymiennikiem przeciwprądowym.

Wszystkie te trzy rodzaje rekuperatorów posiadają wiele zalet. Jedną z nich jest wysoka wydajność działania. Szczególnie rekuperatory z wymiennikiem obrotowym i przeciwprądowym cechują się wysokim poziomem sprawności. Inną zaletą jest łatwy montaż w przypadku tych trzech typów urządzeń.

Rekuperatory z wymiennikiem obrotowym posiadają elementy ruchome, natomiast dwa pozostałe typy są ich pozbawione, jednak nie mona powiedzieć z całą pewnością by była to wada. Jest to po prostu cecha.

Wszystkie trzy typy urządzeń pozwalają na poczynienie oszczędności i między innymi dlatego są warte uwagi. Jeśli nie wiemy, jaki konkretnie rodzaj rekuperatora wybrać, na pewno podpowiedzą nam osoby, które zajmują si montażem tych urządzeń zawodowo.

Jeśli zastanawiamy się nad tym, jaka wentylacja jest najlepsza, to tylko zdrowa, tania i ekologiczna, taka jak rekuperatory.