Rekuperatory - ekologia w naszych domach

Czy masz już rekuperator?

Co raz więcej osób nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez zmywarki. Nie ma wątpliwości, że sprzęt ten znacznie ułatwia życie każdej pani domu. W dodatku zmywanie przy użyciu zmywarki to nie tylko oszczędność czasu ale także działania mające wymiar ekologiczny gdyż oszczędzając wodę chronimy środowisko.

Zmywarka

Nowoczesne zmywarki posiadają wymienniki ciepła, znane jako rekuperatory. Po co są one w zmywarce? One to stanowią o ekologiczności i oszczędności tego sprzętu.

Urządzenia jakimi są rekuperatory wykorzystują powstałe ciepło w pierwszym etapie zmywania kumulując je i wykorzystując w kolejnych etapach.

Stanowi to dużą oszczędność energii elektrycznej, a tym samym chroni środowisku, nie mówiąc już o oszczędności na rachunkach za prąd. Ponadto rekuperatory powalają na przeprowadzenie ostatniego etapu suszenia przy zamkniętych drzwiczkach zmywarki wykorzystując skumulowane ciepło.

Jest to zapewnienie higieny i czystości zmywanym naczyniom. Nowoczesne zmywarki posiadające wymienniki ciepła pozwalają na mycie delikatnych naczyń takich jak np. kryształy. Warto zatem zadbać o ekologiczność w naszych domach, ponieważ wyjdziemy na tym na plus.