Wymiennik ciepła - rekuperatory płytowe.

Na tą chwilę rozwój i praca wiele z współczesnych branż nie byłaby możliwa, gdyby nie działanie wymienników ciepła. Dzięki funkcjonowaniu tych samodzielnych urządzeń, bądź całych instalacji sektor spożywczy, chłodniczy, jak i praca systemów wentylacyjnych, klimatyzujących stanęłaby w miejscu. Wymienniki ciepła spotykamy na każdym kroku, w życiu codziennym, ale i nie tylko. Coraz częściej słowo to kojarzy się nam z rekuperatorami.

Istnieje wiele rodzajów rekuperatorów. Taki wymiennik ciepła jest w ostatnim czasie bardzo spopularyzowany, ponieważ kusi swoją funkcjonalnością, jak i przyjaznym stosunkiem dla naszego zdrowia oraz środowiska naturalnego. Wyróżniamy m.in. rekuperatory gruntowe, bezkanałowe, dachowe. Ostatnio równie powszechnie znane stały się rekuperatory płytowe.

W Internecie można znaleźć mnóstwo ofert dotyczących sprzedaży tego rodzaju wymiennika ciepła. Ceny nie należą do największych, tak więc wpływa to na coraz większe rozpowszechnienie tego urządzenia. Każdy z rodzajów rekuperatorów różni się od siebie przede wszystkim budową. W przypadku tego wymiennika ciepła, porcja energii zostaje przekazana za pośrednictwem przegrody płytowej.